Twin city Tower

Pri tvorbe verejných interiérových priestorov Twin City Tower bolo zámerom vytvoriť reprezentatívny, civilný a vzdušný priestor, ktorý nebude pôsobiť chladne, ale naopak primerane útulne vzhľadom na povahu jeho funkcie. Hlavnú myšlienku návrhu interiéru tvorí MATERIÁL. Keďže ide o výškovú budovu, primárna voľba materiálov bola jednoznačná. Do budovy s presklenou celou fasádou je vložený kameň, ktorý symbolizuje stabilitu a spoľahlivosť. Hlavný materiál je lokálne doplnený odľahčujúcimi, ktoré mu nekonkurujú a sú umiestnené najmä v priestoroch, kde treba predísť pocitom stiesnenia. Povrchová úprava kameňa je spracovaná tak, aby čo najviac vynikla štruktúra jeho prirodzeného povrch, ktorý sa umocnenie dojmu vhodne nasvieti. Prírodný kameň na podlahe aj stenách je matný s priznanou štruktúrou. Doplnením vhodného mobiliáru a prvkov zelene docielime požadovanú útulnosť priestoru.
Projekt Twin City Tower vznikol v spolupráci HB Reavis s partnerskými štúdiami CEPM a Siebert + Talaš a britským štúdiom John Roberston Architects.
 

Twin city Tower – interiér 2018

Bratislava, Slovensko

klient : HB Reavis
https://twincity.sk
v spolupráci Siebert + Talaš spol. s r.o,
MF_190403_TwinCity-Tower-lobby-0031_web

Návrh reprezentačného administratívneho priestoru pre hlavnú slovenskú pobočku medzinárodnej firmy CAPCO sídliacej vo výškovom objekte Nivy Tower. Veľmi príjemná spolupráca s otvoreným investorom, ktorý mal pomerne obmedzený rozpočet a bol naklonený v prvom rade nápadu, ktorý bude hravý a signifikantný. Hodnoty firmy stoja na štyroch pilieroch: diverzite, transparentnosti, tímovej spolupráci a kréde „Be Yourself At Work“. Nové kancelárie ponúkajú voľnosť, aby si v nich každý našiel to, čo mu pre prácu najlepšie vyhovuje. V návrhu sme zvolili dizajn, ktorý sme pracovne nazvali „managerský punk“. Výrazným motívom je použitie preglejky, pri ktorej pracujeme s kombináciou jej pohľadových hrán. Pomerne strohý a monochromatický interiér dopĺňame pre oživenie farebnými motívmi.